28.-29. 11.: Seminář Rodiče: nečekaní spojenci školy

neděle 2. listopadu 2014 ·

Rozvoj spolupráce a komunikace s rodiči je stěžejní pro úspěch rozvoje kvality škol a vzdělávání. Cíl je přece pro všechny stejný – pro rodiče i učitele – vzdělávat a vychovávat děti tak, aby byly schopné co nejlépe a samostatně žít v našem světě. Tak proč se to nedaří?


Vzdělávací program Varianty vás zve na seminář Rodiče: nečekaní spojenci školy, který se bude konat 28.-29. listopadu 2014 v Langhans - Centru Člověka v tísni v Praze. Seminář je určen pedagogickým pracovníků a studentům pedagogických fakult VŠ.

Účastníci budou reflektovat jaké postoje, stereotypy a návyky mohou bránit partnerské komunikaci s rodiči. Budou mít prostor identifikovat „strachy a potřeby“ ve vztahu k rodičům, budeme analyzovat, jak se škola rodičům prezentuje a jaké komunikační cesty jim nabízí. V rámci semináře dojde k identifikaci a rozpracování konkrétních postupů pro vzájemnou spolupráci a dialog školy s rodiči, budou nastaveny principy a cíle spolupráce.

Více informací najdete v pozvánce na seminář níže. Na seminář se můžete registrovat zde do 23.11. 2014.

Pozvánka ke stažení

0 komentářů:

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.