Šimon Pánek se stane učitelem občanky

pondělí 20. října 2014 ·

Ředitel Člověka v tísni se stane dalším ambasadorem kampaně CHCI UČIT, který se na hodinu představí v roli učitele. Říká, že školy by měly mladé lidi více provokovat k přemýšlení.


Osmáci na základní škole v Botičské ulici prožijí netradiční hodinu. Se Šimonem Pánkem budou diskutovat o tom, jak se dá smysluplně pomáhat doma i v zahraničí, a hlavně, zda se o to vůbec máme starat. Šimon Pánek se takto zapojí do kampaně CHCI UČIT, která podporuje prestiž učitelské profese.

Učit 25 osmáků bude pro Šimona Pánka nový zážitek. Zaujme žáky? Téma odpovědnosti a aktivní pomoci si po konzultaci s paní učitelkou vybral sám.

Šimon Pánek, ambasador kampaně CHCI UČIT, říká: „Mám pocit, že školy by měly inspirovat, nejen učit ..., provokovat mladé lidi a vést je k hodnotově orientovanému postoji v životě, k aktivitě a zapojení se do demokratické společnosti. Vzdělávání patří k nejdůležitějším úkolům společnosti a takto chci učitele podpořit.“

V rámci podzimního cyklu kampaně CHCI UČIT zveme i média, aby si na vlastní kůži vyzkoušela, jaké to je stát před katedrou a až třiceti žáky. Stačí nás kontaktovat a my vám v rámci kampaně poskytneme veškerou podporu.

Šimon Pánek jde učit v úterý 21.10. od 10:55 na ZŠ Botičská v 8. třídě občanskou výchovu.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.