Přečtěte si: Co by mělo být starostí ministra školství? Být v televizi?

pondělí 20. října 2014 ·

Se vzrůstající nechutí sleduji mediální aktivity ministra Chládka navazující na trestné činy.


Z komentáře Václava Klause ml. v Novinky.cz vybíráme:

Rámcové vzdělávací programy a další konglomerát vzdělávacích koncepcí a „předpisů“ je složitý paskvil tisíců frází, nedá se dle něho učit ani nic kontrolovat. Normální člověk (student, rodič, učitel, ředitel) tomu nemůže rozumět a taky nerozumí. Takže studenti a rodiče – to nečtou, učitelé ignorují a učí „jako vždycky“. Ředitel (musí) pak v potu tváře zajišťuje metodou Ctrl C – Ctrl V vznik vlastní školní dokumentace, aby „byla v souladu“ a Česká školní inspekce mu neutrhla hlavu.

Opět obrovský prostor pro koncepční práci a zjednodušování systému.

Práce ministra by měla směřovat ke spravedlnosti. Jeden žák stejného věku by měl mít napříč republikou stejnou podporu daňových poplatníků bez ohledu na typ školy. Protože všechny děti mají stejnou hodnotu. Ale u nás na některé obory (paradoxně nikoli technické) platí stát za žáka školám pěti či šesti-násobek oborů jiných (často učňovských). Ptám se proč?

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.