10.-11. 10.: Mezinárodní konference „Škola vs. paměť?“

čtvrtek 9. října 2014 ·

Mezinárodní mezioborová konference „Škola vs. paměť?“ určená pro akademiky, studenty i učitele dějepisu a společenských věd se uskuteční ve dnech 10.–11. října 2014 v prostorách Lichtenštejnského paláce na pražské Kampě.


Cílem konference je čerstvý pohled na témata a metody, které jsou spojeny s problematikou paměťových výzkumů souvisejících s tvorbou vzdělávacích kurikul a vzdělávací praxí. Inspiraci přivezou odborníci i praktici nejen z Evropy, ale i v severní Americe, Austrálii nebo východní Asii.

Pořadateli konference, konané pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, jsou Ústav pro studium totalitních režimů a Filozofická fakulta Karlovy univerzity v Praze.

Dvoudenní konference je rozdělena do sedmi panelů, zaměřených nejen na oblasti teoretického výzkumu paměti a mediální reprezentace minulosti, ale zejména přibližující domácí i zahraniční zkušenosti učitelů, didaktiků, tvůrců kurikul či pracovníků paměťových institucí.

Více o konferenci včetně jejího programu naleznete zde: http://schoolxmemory.eu/index-cz.html

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.