Soutěž: Juvenes Translatores 2014

středa 10. září 2014 ·

Od 1. září se mohou střední školy hlásit do soutěže Juvenes Translatores, kterou každoročně po celé EU pořádá Evropská komise. Elektronickou přihlášku lze podat v jakémkoliv jazyce EU do 20. října 2014 na internetových stránkách soutěže: ec.europa.eu/translatores.

Soutěž je určena pro 17leté (tj. v roce 1997 narozené) studenty. Jejich úkolem bude v den samotné soutěže – 27. listopadu 2014 – přeložit jednostránkový text z jednoho z 24 úředních jazyků EU do druhého. Na výběr tedy mají z 552 jazykových kombinací.

Tématem letošních překladů bude evropská identita. Po soutěži posoudí práce překladatelé z Evropské komise a vyberou za každou země jednoho vítěze. Autoři vítězného překladu budou v dubnu 2015 pozváni do Bruselu na slavnostní předání cen. Navštíví také Generální ředitelství pro překlady, kde mohou blíže poznat práci profesionálních překladatelů Evropské komise.

Soutěž se koná již po osmé. Za Českou republiku zvítězil v minulém ročníku Jiří Pavlacký z Gymnázia Brno-Řečkovice, které v soutěži vyhrálo již podruhé (2011 a 2013).


Kontakt: DGT-TRANSLATORES@ec.europa.eu nebo Vítězslav Zemánek – tel.: 255 708 243, Vitezslav.Zemanek@ec.europa.eu

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.