Přečtěte si: Tupost a neznalost neomlouvá

pátek 26. září 2014 ·

Poslanci likvidují předškolní péči s bohorovným klidem. Pokud se rozhodli poslanci před komunálními volbami nas*at tu vzdělanější a aktivnější část rodičů, nemohli si vybrat lepší čas a lepší téma. To slovo s hvězdičkou je zcela na místě. Sněmovna v úterý definitivně schválila zákon o dětské skupině v podobě, která fakticky likviduje velkou část zařízení, kam chodí předškolní děti a nemají ty správně vykachlíkované záchody.


Z článku Tomáše Feřtka v RESPEKT.cz vybíráme:

Co člověka nahrábne nejvíc, je bohorovnost, s jakou poslanci odhlasovali něco, o čem vědí, že je ve skutečnosti zmetek, který spoustě lidí zkomplikuje život. A nepokusili se ho změnit. Že vyrobili zákon, který měl péči o děti zlepšit, ale zásadně ji zhoršuje. Je odmáváno, jdeme na další legislativní „kus“.

Volení zástupci lidu si ovšem hrají se sirkami ve stohu. Ti, kteří chodí do mateřských center a děti dávají do lesních školek, to je ta nejaktivnější a velmi akceschopná část voličů. Ve velkých i malých městech, v obcích. Nejenže to stranám spočítají u každých dalších voleb (ty komunální jsou za rohem) a vážně na to nezapomenou. Horší je, že si definitivně potvrdili, že spoléhat na stát se nevyplácí a o vzdělání svých dětí se musí postarat sami, státu navzdory. Pro tuhle část rodičů je to další povel k útěku ze státního školství. Ten začal před pár lety a stále sílí. A přinejmenším z tohoto důvodu neexistuje žádná omluva pro to, co poslanci předvedli.

Jak hlasoval v klíčovém hlasování „váš“ poslanec, se můžete podívat ZDE

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.