Přečtěte si: Děti čeká tupý dril, varují experti před jednotnými přijímačkami

neděle 21. září 2014 ·

Současné osmáky, kteří se budou v roce 2016 hlásit na střední školy, čekají jednotné přijímací zkoušky - tedy na všechny typově stejné školy stejné testy. Ministr školství Marcel Chládek si od toho slibuje sjednocení znalostí studentů. Podle kritiků však systém „odřízne“ i děti, které by střední školu bez problémů zvládly.


Z článku Zdeňky Trachtové v iDNES.cz vybíráme:

Samotní ředitelé základních i středních škol jednotné testy přijímají většinou vstřícně. Vyplývá to z průzkumu, který provedla Česká školní inspekce.

Nicméně mají i výhrady. Podle Jiřího Kuhna, předsedy Asociace ředitelů gymnázií by jednotné přijímačky mohly způsobit, že některé třídy vůbec nebudou naplněny, což by následně vedlo k finančním problémům škol.

„Při současném normativním způsobu financování by se mohlo stát, že školy, které jsou nastaveny na třicetihlavé třídy, by při přijetí dvaceti či patnácti žáků nemusely ekonomicky vyjít. Když jako ředitel vydám rozhodnutí o přijetí a potom mi nastoupí deset žáků místo třiceti, tak mám problém, “ popisuje Kuhn hypotetickou situaci.

3 komentářů:

Josef Soukal řekl(a)...
22. září 2014 v 8:29  

Typický příklad pohodlnosti, nechci-li říci tuposti novináře, promítnutá do neschopnosti sehnat si širší spektrum informací.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
22. září 2014 v 8:54  

Co očekáváte od humanitně vzdělané novinářky?

Že by věděla o čem píše? To asi ne.

Nicka Pytlik řekl(a)...
22. září 2014 v 12:28  

Děti čeká tupý dril

Úplně jsem se vyděsil. Vždyť dnes se dril nekoná už ani na fotbalovém tréninku. To by si na svěřence mohl trenér zkusit. Ti by jej hnali, panečku! Jak krále Kazisvěta.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.