Přečtěte si: Alarmující zpráva o četbě teenagerů: Vedou dystopie a tyrani

úterý 9. září 2014 ·

Mládež si oblíbila postapokalyptické světy plné krutosti. V příbězích se stírá jasná hranice mezi dobrem a zlem.

Z článku Zuzany Hronové v Aktuálně.cz vybíráme:

"V literatuře pro starší děti se po vlně upírů, andělů a jiných nadpřirozených postav do popředí zájmu dostaly dystopické romány. Dívky se hodně zajímají také o romantické příběhy s přesahem do fantasy, kde se velmi populární stala trilogie Drahokamy od Kerstin Gierové."

Velkou oblibu fantasy a sci-fi potvrzuje také Lucie Dvořáková, manažerka propagace nakladatelství Fragment. "V tématech převažují dračí příběhy plné kouzel a magie, ve kterých se nejčastěji vyskytuje jeden silný hrdina nebo hrdinka," popisuje.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.