MŠMT pošle do škol na rozvoj základních gramotností přes 3 a půl milionu korun

úterý 30. září 2014 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje dotační program pro nestátní neziskové organizace, jejichž vzdělávací a publikační aktivity přispějí k rozvoji základních gramotností dětí a žáků. MŠMT vyčlenilo na tyto aktivity pro příští rok 3 miliony 600 tisíc korun.


Cílem Programu na podporu činnosti nestátních neziskových organizací působících v oblasti předškolního, základního, středního a základního uměleckého vzdělávání v roce 2015 je jak rozvoj základních gramotností u dětí a žáků, tak metodická podpora učitelů.

V rámci programu vzniknou také výukové materiály k výuce dějin 20. století, v souvislosti s Rokem technického vzdělávání v roce 2015 bude podpořeno polytechnické vzdělávání v mateřských a základních školách, a vzniknou také výukové materiály k 600. letům upálení mistra Jana Husa a k následnému 700. výročí narození Karla IV..

Program je dále zaměřen na uplatnění inovativních a efektivních forem výuky pro rozvoj gramotností, podpora modernizace vzdělávání v souladu s Dlouhodobým záměrem vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy České republiky a Implementačním plánem Strategie celoživotního učení.

Příjemcem dotace mohou být spolky, obecně prospěšné společnosti a fundace. Cílovou skupinou jsou pedagogičtí pracovníci a děti a žáci škol. Výstupy projektů budou přímo využitelné ve školách. Žádosti lze na MŠMT zasílat do 31. října 2014.

Kompletní text vyhlášení dotačního programu je zveřejněn zde.

4 komentářů:

Ondřej Šteffl řekl(a)...
30. září 2014 v 22:13  

3 500 000 Kč, operačním programem Vzdělávání pro konkurence schopnost proteklo přes regionální školství za uplynulé období asi 24 000 000 000 Kč a tí, a tím příštím má protéct 29 000 000 000 Kč.

Nicka Pytlik řekl(a)...
30. září 2014 v 23:47  

proteklo přes regionální školství

Ano, proteklo. To je docela výstižné slovo.
Otázkou zůstává, kolik peněz z té sumy ve školství zůstalo.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
1. října 2014 v 9:14  

3,5 milionu vydělíme 4000 (základními školami). Obrovskej balík. Dík.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
1. října 2014 v 9:19  

OPVK? Kolik ze školství vyteklo peněz povinnou publicitou! Těch zbytečně natištěných brožůrek, které kdekdo kdekomu zoufale nabízel!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.