Ministr školství podepsal s Českým rozhlasem memorandum o spolupráci

středa 20. srpna 2014 ·

Česko žije vzděláváním - tento společný projekt ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Českého rozhlasu dnes svým podpisem memoranda stvrdili ministr školství Marcel Chládek a generální ředitel rozhlasu Peter Duhan. Hlavním cílem spolupráce MŠMT a ČRo je větší propagace českého školství směrem k veřejnosti.


„Je řada témat, o kterých se v poslední době hovoří, a to například povinná maturita z matematiky nebo rok technického vzdělávání, který připadne na rok 2015,“ říká ministr školství s tím, že pořady Českého rozhlasu mohou pomoci jednoduchou formou informovat nejenom studenty, ale i rodiče a pedagogy o novinkách v českém vzdělávacím systému.

„Spolupráci s ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy vítám, protože máme mnoho společných témat, zejména pro vysílání naší stanice Junior. MŠMT může naopak využít naše vzdělávací programy, jakým je například Čtenářský deník,“ říká Peter Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu.

První společný počin obou institucí proběhne již v září a bude se týkat bezpečnosti dětí. Září je totiž měsíc, kdy dochází k nejvíce zraněním a nehodám.

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
22. srpna 2014 v 18:09  

Ministr Chládek si v rámci boje proti ALS na hlavu vylil kbelík vody. Ve výzvě na sebe lidé lijí studenou vodu s ledem, a přispívají tím na charitu.
Neuvěřitelné! Čeho se, proboha, ještě od našich celebrit dožijeme
Pro změnu Corey Griffin, 27letý americký mladík, jehož zásluhou se stala hitem kbelíková výzva, dnes utonul. To jsem zvědavá, kdo půjde v zájmu charity v jeho šlépějích.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.