Přečtěte si: Kdo může za špatné výsledky maturitních zkoušek?

středa 2. července 2014 ·

Léta sledujeme klesající požadavky na děti ve školách a podléháme iluzi, že bez vysokých nároků budeme dosahovat výborných výsledků. Iluzi, že když se to ve školách bude dělat dobře, půjde to dětem samo. Řešení – podívat se, poučit se a sdílet – nabízí Jiří Kuhn.


Z článku Jiřího Kuhna v ČeskáPozice.cz vybíráme:

Je třeba také připomenout, že legislativní úprava maturit počítala se třemi zkouškami ve společné části maturit již od roku 2013. Tlaky na odklad zejména některých středních odborných škol (SOŠ) a středních odborných učilišť (SOU) vycházely z jejich obav o výsledek žáků u zkoušek. Odhad neúspěšnosti současných žáků u maturit, pokud by absolvovali zkoušku kromě češtiny jak z cizího jazyka, tak z matematiky, přesahuje dle CERMATu 50 procent maturantů.

Sledujeme-li však komentáře ministra Chládka, směřuje vše k dalšímu odkladu. Musí se prý začít od základních škol! Naprostý souhlas. Ale opět odklad, opět bez motivace pro současné žáky a školy. Chybí společenská shoda, jak vzdělávání zacílit a kam ho směřovat. Při rozhodování se neberou v úvahu data a fakta, přihlíží se k pocitům a domněnkám, nasloucháno je lobbistům. Většina aktérů si před sebou valí svou pomyslnou kuličku po vzoru chrobáků a nevnímá celek.

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
3. července 2014 v 23:44  

A jak u vás ve škole, pane řediteli?
Zvýšili jste nároky až v průběhu studia, nebo už u přijímacích zkoušek?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.