Z Andělíčkárky vás bude mrazit, ale nedokážete se odtrhnout!

středa 11. června 2014 ·


Detektivní příběhy pro chytré ženy

Nakladatelství Motto vydalo mrazivý a strhující kriminální román Andělíčkářka od Camilly Läckberg, nejúspěšnější autorky detektivek ze Švédska. Camilla Läckberg je právem označována za skutečnou královnu severské detektivky – je šestou nejčtenější autorkou v Evropě, její knihy vychází v 55 zemích a v 38 jazycích, prodeje již překročily 11 milionů výtisků. Dva z jejích románů se ve Švédsku dočkaly také filmového zpracování.
O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö rodina Elvanderových, rodiče se třemi dětmi. V domě zůstala kromě svátečně prostřeného stolu jen zmateně se batolící roční dcera Ebba. O mnoho let později se Ebba vrací zpět do domu, který sloužil také jako internátní škola, aby se zde s manželem usadili. Společně se pustí do rekonstrukce domu, během které po nich někdo neznámý střílí a dokonce se je pokusí podpálit. Následně pod starou podlahou v jídelně, která byla svědkem zmizení rodiny Ebby, nacházejí zaschlou krev.

Andělíčkářka je osmou knihou detektivní série, v níž se setkáváme se sympatickou manželskou dvojicí vyšetřovatelů – spisovatelkou Erikou Falckovou a policistou Patrikem Hedströmem. Erika s Patrickem rozplétají při vyšetřování žhářského útoku na Ebbu a jejího manžela i linii druhého případu, starého a tajemného, ve kterém se zlo přenáší z rodičů na jejich děti.

Camilla Läckberg je ve Švédsku opravdovou spisovatelskou celebritou a dlouhodobě okupuje přední příčky skandinávských bestsellerů. Ve svých románech nedrásá nervy čtenářů brutálními vraždami, ale nabízí mistrně vyvážený mix napětí, chytrého a propracovaného příběhu a pozadí důvěrně známého rodinného života. Předností spisovatelského stylu Camilly Läckberg je uvěřitelnost, detailní zápletka, smysl pro humor a komplexní psychologie postav.

Camilla Läckberg debutovala v roce 2003 s románem Ledová princezna, který je prvním dílem detektivní série. Třetí román s názvem Kameník se pyšní titulem švédská detektivka roku 2005. V roce 2006 získala Läckberg titul švédská autorka roku a v roce 2011 se stala šestou nejprodávanější autorkou v celé Evropě.

Doporučená cena 299 Kč. Knihu s 25% slevou zakoupíte do 25. 6. 2014 v e-shopu www.albatrosmedia.cz.

Ukázky stran: 0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.