Project.EFG1914.eu: 700 hodin filmů o 1. světové válce

úterý 17. června 2014 ·

Ve společném projektu The European Film Gateway 1914 (EFG) zpřístupnily Národní filmový archiv (NFA) anbsp;dalších dvacet evropských archivů anbsp;filmoték asi 700 hodin filmů a přes 6000 dokumentů o 1. světové válce online. Zájemci se mohou online bezplatně seznámit s unikátními zpravodajskými snímky, hranými filmy, animacemi i válečnou propagandou.


Na projektu EFG1914 spolupracuje 26 partnerů, mezi nimi 21 evropských filmových archivů a filmoték. Od ledna 2014, tedy v předvečer stého výročí začátku první světové války, je možné prostřednictvím webových stránek  zhlédnout filmy v délce 700 hodin a studovat dalších 6000 materiálů – fotografie, cenzurní lístky, plakáty a textové dokumenty. Digitalizované filmy pokrývají pestrou škálu všech žánrů a subžánrů souvisejících s tématem první světové války: týdeníky, dokumentární i hrané filmy, propagandistické a protiválečné filmy.

Život v zákopech, dění v zázemí, v domácnostech nebo události v koloniích – to jsou některá z témat vybraných filmů. Kromě zpřístupnění materiálů prostřednictvím portálů EFG a Europeany projekt uživatelům nabízí i tematicky zaměřené virtuální přehlídky umocňující jedinečnost dochovaných materiálů a přinášející detailnější pohled nejen na události první světové války, ale rovněž i na dobový filmový průmysl a obecenstvo.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.