Jak na Internet: Jak si vybrat připojení

pátek 13. června 2014 ·

Před výběrem vhodného typu připojení je potřeba si říci, jaké mám očekávání a jak hodlám připojení využívat. Pro běžné procházení Internetu a prohlížení fotek stačí téměř jakékoliv připojení. Při požadavku na online sledování videa ve vysoké kvalitě je již nutno vybírat připojení s vyšší přenosovou rychlostí. Vášnivý fotograf, který na svůj fotoblog nahrává desítky nebo stovky fotek musí také hlídat rychlost tzv. uploadu. Ta se může od rychlosti stahování značně lišit a může způsobovat, že se vám budou doma hromadit fotky, čekající na nahrání a linka bude neustále vytížená.
Průvodní článek

Seriál Jak na Internet je jedním z osvětových projektů sdružení CZ.NIC, správce národní domény .CZ a provozovatele služby mojeID. Cílem tohoto projektu je přiblížit Internet s jeho možnostmi, klady, ale také zápory co nejširší skupině občanů této země. Diváci se tak budou moci seznámit s tématy jako jsou například internetové identity, historie Internetu nebo komunikace přes Internet. Seriál vznikl v roce 2012 a diváci se s ním mohli setkat na obrazovkách České televize.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.