Přečtěte si: Komunity znalostí a inovací v EU

neděle 18. května 2014 ·

Evropský Institut pro inovace a technologie (European Institute of Innovation and Technology – EIT) byl ustaven Evropskou unií v roce 2008 jako nezávislá instituce zaměřená na prohlubování inovací a podnikání v evropských zemích.

Jako součást evropského programu Horizon 2020 rozvíjí EIT iniciativu nazvanou „Komunity znalostí a inovací“ (Knowledge and Innovation Communities – KIC), jejímž úkolem je koordinace spolupráce mezi institucemi terciárního vzdělávání, výzkumnými ústavy a soukromými firmami v rámci všech evropských zemí, výchova mladých vědců a podnikatelů a přinášení inovativních nápadů do praxe. EIT sídlí v Budapešti a jednotlivá centra KIC jsou v následujících zemích: Belgie, Finsko, Francie, Německo, Itálie, Nizozemsko, Polsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie. Existující KIC se zaměřují na klimatické změny, zdroje energie a ICT.

Podle výkonné ředitelky klimatického programu je důležitá spolupráce nejen mezi podniky a výzkumem, ale také spolupráce s městskými a místními správami. V prosinci letošního roku budou vyhlášeny další dvě KIC se zaměřením na zdravý život a aktivní stárnutí a získávání a zpracování surovin. V roce 2016 se počítá s dalším rozšířením o problematiku zpracování potravy a v roce 2018 na otázky městské mobility.

Zdroj: University World News

Výběr ze zpráv, novinek a zajímavostí ve vzdělávání provedlo výzkumné oddělení společnosti Scio.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.