Fotoreportáž z finále soutěže Office Arena 2014

středa 14. května 2014 ·

V pražském sídle společnosti Microsoft se ve středu 7. května 2014 konalo finále již 4. ročníku soutěže Office Arena.


Na mezinárodní finále pro Českou a Slovenskou republiku se sjelo 14 zástupců (vítězů krajských kol ČR a SR) v kategorii základní školy a 16 finalistů v kategorii střední školy. Ti přichystali porotě a divákům opravdu úžasnou podívanou, která kombinovala krásné Powerpointové prezentace, doplňkové materiály vytvořené v dalších aplikacích Microsoft Office spolu s pokročilými prezentačními dovednostmi.

Cílem soutěže Office Arena je pomoci mladým lidem zlepšit jejich ICT dovednosti, ale také projektové myšlení, kreativitu, schopnost řešit reálné problémy a další dovednosti, kterým se říká tzv. dovednosti 21.století. Rozvoj těchto dovedností u mladých lidí patří k prioritám aktivit Microsoft ve školství, neboť mohou mladistvým zásadním způsobem pomoci maximalizovat jejich potenciál pro úspěšnou kariéru a život.

V porotě finálového kola zasedli mimo jiné Ondřej Neumajer, expert a konzultant v oblasti moderního vzdělávání, Jiří Kazda jako zástupce soutěže Prezentiáda, zástupci společnosti Microsoft a sponzorských firem, ale i zkušení učitelé.

Velkou motivací pro soutěžící bylo nejen porazit šikovné soupeře ze všech krajů ČR a SR, ale na vítěze čekaly i atraktivní hodnotné ceny věnované sponzory AutoCont, Toshiba a Microsoft:

  1. místo – konvertibilní zařízení Lenovo IdeaTab Miix 11
  2. místo – tablet Toshiba Encore WT8
  3. místo – Nokia Lumia - Windows phone


Výběr vítězných prezentací byl nelehký, ale nakonec se porota shodla na těchto vítězích:

Kategorie ZŠ
  1. Jonáš Roescký, ZŠ Žďár nad Sázavou, Komenského 
  2. Matej Focko, ZŠ Nižný Klátov 
  3. Jan Karvai, Jiráskovo gymnázium Náchod 
Speciální cena poroty: Juraj Vasek, ZŠ M.Kukučína Dolný Kubín

Kategorie SŠ
  • Martin Daněk, Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě 
  • Robert Selvek, Gymnázium Park mládeže, Košice 
  • Karel Kuchař, Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno 
Speciální cena poroty: Pavel Šafář - Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec

Děkujeme za účast v soutěži více než 2 000 soutěžícím z celé ČR a SR a blahopřejeme vítězům.

A pokud vás zajímá, jak finále probíhalo, připravili jsme pro vás malou fotoreportáž:Slavnostní zahájení Office Areny 2014
Napětí a nervozita by se dala krájet, ale již v tu chvíli byli všichni vítězi, vždyť porazili více jak 2000 dalších účastníků!
Jedna z mnoha zajímavých a poutavých prezentací.
Kromě technického propracování prezentace se hodnotilo i samotné vystupování.
Vítězové dopolední části pro základní školy.
A zde je již jeden z odpoledních soutěžících v kategorii pro střední školy - zde ještě o svém umístění nemá tušení.

A neměla ho ani velevážená a odborná porota, konečné výsledky byly opravdu těsné.
Štastní vítězové části pro střední školy s hodnotnými cenami.

Více fotografií najdete na Facebookovém profilu – www.facebook.com/MicrosoftSTC

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.