20. 5.: Konference "Mobil -- uživatel: kdo je chytřejší? A co na to právo?"

pondělí 12. května 2014 ·

Mobily v rukou dětí? Konference upozorní na problémy! Zavádění tabletů do škol většinu žáků těší, ale některé pedagogy děsí. Jak se bránit sledování pornografie v mobilech na školních chodbách? Existují technologie, které ochrání naše děti před mobilními riziky?


Přijměte pozvání na konferenci "Mobil -- uživatel: kdo je chytřejší? A co na to právo?", kterou pořádá 20. května 2014 Ústavně-právní výbor Senátu Parlamentu ČR, pod osobní záštitou svého předsedy JUDr. Miroslava Antla, ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu (NCBI). Jedná se o 4. ročník odborné konference věnované problematice bezpečnějšího internetu.

Konference proběhne od 9:20 do 14:00 hod. (prezence od 8:45) v Jednacím sále Senátu PČR, Valdštejnské nám. 17/4, Praha 1. Ústředním tématem letošní akce jsou hrozby spojené s online komunikací a cesty, jak jim čelit.

Obsah konference je rozdělen do tří tematických bloků:

  1. Mediální výchova v digitálním věku - obsah na mobilních zařízeních
  2. Technologie - obsah a ochrana na mobilních zařízeních
  3. Online zařízení na školách

Konference je určena preventistům kriminality, pracovníkům Policie ČR a Městské policie, sociálním pracovníkům, výchovným poradcům, pedagogům a metodikům ICT! na školách, pracovníkům veřejných a městských knihoven, zástupcům NNO, veřejné správy, zainteresované odborné veřejnosti a médiím. NCBI je odborným garantem a zodpovídá za obsahovou část.

Pro registrované účastníky je vstup na konferenci zdarma.

Podrobná pozvánka zde: http://konference.ncbi.cz/konference-senat-2014/program-konference-mobil-uzivatel.html.

Registrace zde: http://konference.ncbi.cz/konference-senat-2014/registrace-konference-senat-2014.html.

Partnery konference jsou společnosti Microsoft ČR a Google.

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
12. května 2014 v 22:24  

Mobil -- uživatel: kdo je chytřejší?

Pokud by tím uživatelem měl být autor toho povedeného názvu konference, pak je chytřejší mobil.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.