První ročník ceny Gratias Tibi pro mladé lidi, co nerezignují

čtvrtek 10. dubna 2014 ·

Nově vyhlašovaná cena Gratias Tibi vyzdvihne společensky přínosné aktivity dětí a mladých lidí v České republice. Cenu uděluje Člověk v tísni o.p.s., jedním z hlavních partnerů je EDUin, o.p.s.


Ocenění Gratias Tibi pro lidi do třiceti let chce ukázat, že v České republice je mnoho občansky aktivních mladých lidí, kteří své nápady dokážou úspěšně realizovat. Jednotlivce i kolektivy může na ocenění navrhnout kdokoli z jejich okolí, nominace se uzavírají 1. května. Laureáti ceny budou slavnostně vyhlášeni 2. června v pražské Lucerně.

Záměrem ceny Gratias Tibi je přispět ke změně stereotypní představy mladých lidí, které veřejné dění nezajímá. V poslední době u nás vznikla řada úspěšných iniciativ a projektů, za nimiž stojí mladí lidé nebo i školní děti. Společnost Člověk v tísni považuje za důležité dát jim najevo, že se společnost zajímá o to, co dělají, a váží si toho.
Na cenu Gratias Tibi je možné navrhovat jednotlivce i kolektivy (třídy, skautské či sportovní oddíly). Nominovat je mohou do 1. května neziskové organizace, zájmové či jiné oddíly a kluby, učitelé, učitelky nebo třeba i sousedé, a to ve třech kategoriích:

  • mladí lidé ve věku žáků základních škol
  • mladí lidé ve věku studentů středních škol
  • mladí lidé do třiceti let

Laureáty ceny Gratias Tibi vybere porota, v níž zasednou partneři ceny, žáci, studenti, zástupci neziskových organizací, odborníci a osobnosti občanského života v ČR i zahraničí. Vyhlášení vítězů proběhne 2. června v pražské Lucerně.

Za odměnu se vítězní jednotlivci a kolektivy podívají do Norska, kde se seznámí s životem a aktivitami tamních mladých lidí. Cestu věnuje Velvyslanectví Norského království v ČR.

Webové stránky s informacemi o ceně Gratias Tibi můžete navštívit ZDE.

Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, o.p.s., řekl: „Jsme rádi, že takováto cena v České republice vznikla a EDUin může být jejím partnerem. Čím dál častěji slyšíme o zajímavých a smysluplných projektech, které iniciují a uskutečňují mladí lidé. Kromě toho, že jejich iniciativy obohacují veřejný život, děti a mladí lidé se při tom naučí spoustu věcí, které se jim budou velmi hodit později v životě: plánovat, řešit realizaci svého nápadu, komunikovat a spolupracovat.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.