E-kniha pro vás: Přečtěte si: Přechod absolventů středních škol na trh práce - srovnání situace absolventů učebních a maturitních oborů

úterý 1. dubna 2014 ·

Publikace analyzuje situaci a zkušenosti absolventů středních škol s uplatněním na trhu práce po třech letech od ukončení studia. Vychází z dotazníkového šetření absolventů, které sledovalo situaci absolventů z pohledu jejich osobních studijních i pracovních zkušeností a jejich hodnocení, a to ve srovnání situace bezprostředně po ukončení studia a po třech letech od ukončení školy.


Analýza byla zaměřena zejména na hodnocení úspěšnosti vstupu absolventů na trh práce v období začátku krize v roce 2008, zároveň porovnávala jejich situaci se situací absolventů v období před nástupem krize, tj. s výsledky šetření z roku 2008. Základní důraz byl ovšem kladen na srovnání dvou nejvýznamnějších vzdělanostních kategorií – kategorie absolventů s výučním listem (kategorie H) a absolventů oborů zakončených maturitní zkouškou (kategorie M).

Trhlíková, Jana. Praha: Národní ústav pro vzdělávání, 2014. 52 stran.

Publikace ke stažení (1,35MB PDF)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.