Ministerstvo školství finančně podpoří odborné školství

neděle 2. března 2014 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se rozhodlo finančně podpořit vybrané obory na středních školách. Nově proto vyhlásilo pro rok 2014 rozvojový program na podporu odborného vzdělávání v celkové výši 200 milionů korun.


„Chceme pomoci školám v těch oborech vzdělávání, které lze z pohledu potřeb trhu práce či z pohledu unikátnosti a tradice považovat v dané lokalitě za nenahraditelné. Z programu chceme dále získat od krajských úřadů kvalifikované podklady z oblasti struktury vyučovaných oborů vzdělávání a jejich financování pro připravované změny financování odborného školství do budoucna,“ poukazuje na cíle zcela nového rozvojového programu ministr školství Marcel Chládek.

MŠMT proto v zájmu zlepšení kvality vzdělávání v takzvaných nenahraditelných oborech vyhlásilo pro rok 2014 rozvojový program z rozpočtu regionálního školství v celkové výši 200 milionů korun. Tyto finance by tak měly umožnit školám otevřít třídu i pro obory, o které není ze strany žáků nyní dostatečný zájem. Pro zajištění efektivity a návaznosti financování předpokládá MŠMT, po důkladné analýze letošního programu, jeho pokračování i v roce 2015.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.