E-kniha pro vás: Úlohy pro rozvoj dovedností

pátek 28. března 2014 ·

Česká školní inspekce vydává v rámci projektu Kompetence I, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky, metodickou publikaci pro učitele základních škol a víceletých gymnázií. Publikace s úlohami na rozvoj dovedností vznikla na základě výkonů českých žáků ve čtenářské, matematické a přírodovědné gramotnosti. Jedná se o výběr úloh, které se zaměřují zejména na ty dovednosti, které českým žákům dělaly a dělají problémy (jedná se například o otázky spojené s posuzováním obsahu a formy čteného textu či znalost postupů vědeckého zkoumání).


Zadání jsou v publikaci upravena tak, aby je bylo možné jednoduše kopírovat a zadávat žákům, jsou doplněna klíči, případně i metodickými komentáři. Originální úlohy byly v některých případech navíc doplněny dalšími otázkami nebo úlohami, které mají návodný charakter a mohou pomoci žákům, kteří na první pokus úlohy z mezinárodních šetření nevyřeší.

Učitelé tuto publikaci mohou využít pro společnou činnost ve výuce, pro individualizaci práce v hodinách nebo jako domácí úkoly. Do sbírky byly zařazeny jak otázky a úlohy kratší, které ověřují jen jednu vybranou dovednost, tak úlohy delší, komplexnější, kde jsou ověřovány také ostatní složky určité gramotnosti.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.