Přečtěte si: Ministr Chládek, návrhy všeho druhu. Nejednejte zbrkle, radí experti

pátek 24. ledna 2014 ·

Budoucí ministr školství Marcel Chládek chrlí jeden nápad za druhým: posunutí začátku výuky na 9:00, zvýšení učitelských platů, zavedení státní zkoušky z těsnopisu a výuky cizích jazyků v mateřské školce. Opozice mu však vyčítá, že na budoucnost školství nemá jasný názor a experti varují před zbrklými kroky.


Z článku Markéty Březinové a Jakuba Pokorného v iDNES.cz vybíráme:

Chládek přelétává od tématu k tématu. Už navrhl ohlídat kvalitu a cenu oběda ve školní jídelně, chtěl posunout začátek výuky na 9:00, prosazoval státní zkoušku z těsnopisu, vyučování cizích jazyků v mateřské škole.

Slibuje sestavovat "žebříček nejpotřebnějších profesí" a v poslední době přišel se sjednocením kritérií u zápisů do prvních tříd. U všech témat chce "nastartovat diskusi". To vše korunuje odpovědí na otázku, jaká je jeho priorita: "Chci přinést zklidnění do resortu," říká úplně vážně Chládek.

2 komentářů:

Ferda44 řekl(a)...
24. ledna 2014 v 9:48  

Je to Dobeš II

BP řekl(a)...
25. ledna 2014 v 8:58  

Souhlas s Ferdou44.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.