EDUin: Orientace vzdělávání na průmysl, jak je představila koaliční smlouva ČSSD, ANO a KDU-ČSL, je nešťastná

pátek 13. prosince 2013 ·

Vzdělání není pro budoucí vládu prioritou. V koalici zvítězil technokratický pohled na vzdělávání.

EDUin komentuje koaliční smlouvu ČSSD, ANO a KDU-ČSL.

Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin, řekl: „Programové prohlášení je v oblasti vzdělávání jednoznačný zklamáním. V prioritách vlády není o vzdělávání ani slovo. Pokud jde o konkrétní opatření: kromě obecného příslibu vyšších platů pro učitele tu je jenom příslib rozvoje a podpory technických oborů a učňovského školství. Nic proti duálnímu vzdělávání, ale to opravdu není klíčový problém, který by mohl zlepšit kvalitu vzdělávání. Vláda jako by nám říkala, že ji tato oblast nezajímá a žádná opravdu podstatná opatření nepřipravuje. O tom, co by učitelům pomohlo a co připravuje současné vedení ministerstva školství, jako by ani nevěděla. Nelze to hodnotit jinak, než jako jednoznačné podlehnutí technicistnímu pohledu na školství, které je typické především pro představitele průmyslu a velkých firem. Vláda jako by říkala, že nic netuší o tom, kam se vzdělávání v moderní společnosti vyvíjí a co je pro jeho rozvoj potřeba."

Poznámka redakce: 
Tomáš Feřtek přehlédl v úvodním seznamu priorit tento obecný bod:

• Rozvoj kvalitních a všeobecně dostupných veřejných služeb v oblasti školství, zdravotnictví, sociálního systému, dopravy a bezpečnosti. Všestranná podpora vzdělání, vědy, kultury a sportu.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.