Přečtěte si: Jaká je rozloha ČR a kde leží Podyjí? Zkuste si test pro české občanství

čtvrtek 28. listopadu 2013 ·

Uchazeči o české občanství budou muset od ledna skládat zkoušky z češtiny a z českých reálií. Nově to nařizuje zákon o státním občanství. Dosud museli cizinci absolvovat jen pohovor s úředníkem. Test je nastavený na úroveň znalostí a dovedností pro základní školy. Všechny potřebné informace včetně modelových příkladů najdou zájemci na speciálních webových stránkách.


Z článku ČT24 v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Testy skládají uchazeči o občanství i v dalších 18 evropských zemích. Právě formálnější trend získávání občanství vedl ke změně i Českou republiku. Podle ředitele Odboru vzdělávání MŠMT Petra Bannerta by nové zkoušky měly být objektivnější a měly by zamezit nerovnému přístupu k jednotlivým žadatelům.

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.