Překladatelská soutěž pro středoškoláky - Juvenes Translatores

čtvrtek 11. července 2013 ·

Generální ředitelství Evropské komise pro překlady (DGT) pořádá překladatelskou soutěž pro střední školy v Evropské unii.

Škola, která má zájem se soutěže zúčastnit, se musí zaregistrovat na internetových stránkách v období od 1. září do 20. října 2013. Ze zaregistrovaných škol budou formou losování vybrány školy, které se soutěže zúčastní a vylosované školy pak určí 2 až 5 studentů, kteří je budou v soutěži reprezentovat.

Samotná soutěž, tj. překlad soutěžního textu, se koná 28. listopadu 2013. V den soutěže poskytne GŘ pro překlady školám texty, jež budou studenti překládat. Průběh soutěže si organizuje škola sama. Překlady musí být ještě týž den zaslány doporučenou poštou na adresu GŘ pro překlady v Bruselu. Vítězové budou na jaře 2014 pozváni na slavnostní předání cen do Bruselu, kde se setkají s evropskou komisařkou pro mnohojazyčnost.

Juvenes Translatores_pravidla a pokyny soutěže

Jde o vskutku mnohojazyčnou soutěž. Její účastníci se mohou rozhodnout, že budou překládat z kteréhokoli do kteréhokoli jiného úředního jazyka Evropské unie. Obvyklé ovšem je, že soutěžící překládají do své mateřštiny. Sedmý ročník této úspěšné soutěže s sebou přinesl další soutěžní jazyk, a to chorvatštinu, celkem se tedy bude soutěžit ve 24 úředních jazycích EU.

Soutěž je určena pro všechny studenty, kteří propadli kouzlu cizích jazyků. Umožňuje učitelům zpestřit jazykovou výuku a motivovat studenty. 

Juvenes Translatores nejen podporuje jazykovou výuku a studium, ale rovněž zvyšuje povědomí o studiu překladatelství a stále narůstající poptávce po překladatelích v celé Evropě.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.