Nová příručka Globální dimenze ve výuce zdarma ke stažení

středa 17. července 2013 ·

Nová příručka s názvem Globální dimenze ve výuce vznikla v rámci projektu Za změnou je učitel, jehož podstatou je začlenění globální dimenze do výuky budoucích pedagogů na českých vysokých školách. Jedná se o jedinečnou příručku především proto, že nejprve zajímavým způsobem shrnuje pojetí globální dimenze ve výuce a dále nabízí konkrétní nástroje, jak globální dimenzi začlenit. Využití je široké, především je však určena vysokoškolským pedagogům, kteří považují průřezová témata za důležitá.


Český překlad britské příručky vznikl v rámci projektu Za změnou je učitel, jehož podstatou je začlenění globální dimenze do výuky budoucích pedagogů na českých vysokých školách.

Příručka je ke stažení:

Globální dimenze ve výuce (PDF)5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
17. července 2013 v 7:44  

Pěkné. Ovšem patrně nikoli finální verze - obsahuje i poznámky ke korekturám.

Ondřej Neumajer

obyčejná učitelka řekl(a)...
17. července 2013 v 15:30  

Velmi pěkný materiál, jen nechápu, že je to vnímáno jako novinka. Myslela jsem, že v podobném duchu se dávno učí. A že je to pro vysokoškolské učitele, mě zaráží ještě více... Co jsme dělali těch 24 let? Já jsem si na to přicházela sama (školu jsem opustila v r. 89).
A také se bojím, aby se toho naše hlavy pomazané nechytly a nenacpaly to do RVP od 1. třídy. Je to evidentně určeno až druhému a třetímu stupni.
Mimochodem, kolik je u nás učitelů s aprobací mat/hv ;)? Bude to chtít změnu konceptu! Něco jako všeobecné vzdělání (konečně).

Anonymní řekl(a)...
17. července 2013 v 17:14  

Vracíme se k vychovávání - neboť co jiného je hledání sebe sama a svého světonázoru v kontextu ostatních. To to trvalo... Ono totiž snaha vzdělat nevychovaná hovádka je činnost evidentně zcela marná.
Problém bude, jak vychovat mnohé dospělé.

Pytlik Blaha řekl(a)...
17. července 2013 v 18:58  

Vracíme se k vychovávání

Takže budeme dělat nebo napravovat to, k čemu nedochází nebo dochází v rodinách. A budeme v tom případě také rozhodovat o třeba tom, jestli dítko půjde v sobotu na dýzu nebo co dostane pod stromeček?
Ale souhlasím s tím, že z nevychovance dělat vzdělance, je obtížné. A také značně riskatní.

Anonymní řekl(a)...
17. července 2013 v 19:20  

budeme v tom případě také rozhodovat o třeba tom, jestli dítko...

Myslím, že reálná výchova nehrozí. Naším úkolem bude diskutovat o tom, zda Američánkové a Afričánci apod. taky chodí v sobotu na dýzu, případně zda dostávají dárky.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.