E-kniha pro vás: Svět podle demokracie

pondělí 1. července 2013 ·

Projekt realizovaný plzeňskou pobočkou Programů sociální integrace Člověka v tísni Svět podle demokracie chce podpořit učitele a školy při zahrnování tématu demokracie do výuky, a to především ve vztahu k různým aktuálním palčivým tématům současného světa – jako jsou nacionalismus, multikulturalismus a menšiny, média, náboženství, rozvojová pomoc, terorismus, evropská integrace, občanská společnost, feminismus a další.

Ambicí projektu je přiblížit a kriticky reflektovat diskuse, které jsou o demokracii nad vybranými aktuálními tématy vedeny (a tím zvýšit porozumění významu tohoto pojmu). Tam, kde je to žádoucí, také podpořit stanoviska, která přispívají k obhajobě svobody, demokracie, lidských práv a otevřené občanské společnosti.

Příručku si také můžete vyzvednout jako CD v sídle Člověka v tísni - Šafaříkova 24, Praha 2. Pro více informací kontaktuje, prosím, Kateřinu Dvořákovou (katerina.dvorakova@clovekvtisni.cz, tel. 222 350 812).

Další informace naleznete na webové stránce Svět podle demokracie.

Příručka Svět podle demokracie ke stažení ve formátu PDF.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.