Půl miliónu rozdáno, přihlašte se do druhé výzvy Extra třídy

pondělí 10. června 2013 ·

Program Extra třída vede k aktivnímu občanství. V prvním kole dostalo 24 tříd 508 000 Kč. Dnes se otevírá druhá výzva pro školy se značkou Rodiče vítáni.

V pondělí 10. června otevírá EDUin, o. p. s., ve spolupráci s Nadačním fondem Tesco druhý ročník programu Extra třída, jehož cílem je motivovat žáky k přípravě a realizaci projektů, které budou mít pozitivní dopad na život v obci, kde se škola nachází. U druhého ročníku očekáváme ještě větší zájem škol.

Extra třída je program určený pro školy, které se hlásí ke značce Rodiče vítáni. Umožňuje třídám získat peníze na projekt, který předvede veřejnosti, co umějí žáci udělat pro obec.

Během první výzvy, do níž se přihlásilo 24 tříd, využili žáci oněch maximálně 30.000 Kč např. na vytvoření čtecích koutků, úpravu lesoparku, pomoc postiženým, vybudování arboreta či venkovní posilovny.

Za splnění projektu mohou žáci prostřednictvím webových stránek www.extratrida.cz žádat místní sponzory o odměnu pro třídu, např. ve formě výletu či dovybavení školy.

Smyslem je nabídnout dětem i učitelům možnost vymyslet, naplánovat a realizovat složitější projekt, na jehož realizaci obvykle nemá škola dost peněz. Práce na podobných projektech, kromě prezentace školy navenek, je jednou z prvních příležitostí, kdy si žáci vyzkoušejí, jak je možné školní znalosti a dovednosti využít v reálném životě a komunikaci s „klienty“.

Pro druhou výzvu Extra třídy počítá EDUin a Nadační fond Tesco s částkou 1,5 mil. Kč.

Upoutávku určenou žákům k zapojení do Extra třídy najdete ZDE

Silvie Pýchová, metodička programu Extra třída, řekla: „V první výzvě programu Extra třída realizovalo projekty 24 tříd na různých místech naší republiky. Podle ohlasů očekáváme, že o další ročník bude mnohem větší zájem. Především se nám ale potvrdilo, že projektům realizovaným v rámci Extra třídy se opravdu daří předvést veřejnosti, co děti umějí, a propojovat obec, školu a rodičovskou veřejnost. To je hlavní smysl a cíl naší práce.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.