Scratch 2.0: naučte žáky programovat online

pondělí 13. května 2013 ·

Novou verzi výukového programovacího jazyka Scratch můžete nyní používat přímo v prohlížeči bez instalace. Výhodou je i česká verze.

Původní verze Scratch byla vyvinuta v programovacím jazyce Java a vyžadovala proto instalaci plug-inu pro tento jazyk. Nová verze Scratch 2.0 využívá stále oblíbený Adobe Flash Player ve verzi 10.2 a novější a běží v prohlížečích Chrome 7, Firefox 4 nebo Internet Explorer 7 a novějších. Vytvořené projekty se bezplatně ukládají v cloudovém úložišti a jsou tak dostupná pro další využití komukoliv pod licencí Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0. připomínáme, že Scratch je vyvinutý skupinou Lifelong Kindergarden z MIT Media Lab.

Novinky jsou popsány na stránce Co je nového ve Scratch 2.0?, případně si přečtěte Často kladené otázky.

O využití jazyka jsme již přinesli celou řadu článků:
Off-line verze je stále k dispozici ke stažení ve starší verzi Scratch 1.4, nová verze bude k dispozici v létě. připravuje se i možnost ovládání externích zařízení LEGO WeDo a ScratchBoard.


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.