Přečtěte si: Státní maturity dopadly skvěle. Stejná úroveň je znát

pátek 17. května 2013 ·

Maturanti na Nymbursku si poradili s maturitami. Po loňských chybách v zadání přišel klid.

Z článku Lukáše Trejbala v Nymburský.Deník.cz vybíráme:

Nymburské gymnázium absolvovalo státní maturity 
v pohodě. Jen na jedno zaváhání. „Všichni studenti – celkem asi 80 – byli úspěšní. Jediný student neprošel přes matematiku a bude opakovat na podzim," zhodnotil výsledky ředitel gymnázia 
v Nymburce Jiří Kuhn.

Podle něj by se mohly výsledky rovnat v úspěšnosti těm loňským, kdy se státní maturity konaly vůbec poprvé. „Dokonce si víc než polovina maturantů vybrala z volitelného předmětu matematiku před cizím jazykem," měl přehled Kuhn.

6 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
18. května 2013 v 11:05  

Tak se poplácejme po ramenou jak jsme dobří. Zhruba 10 000 studentů nebylo připuštěno k maturitě, 8 tisíc neudělalo matematiku,...Na naší průmyslovce je v učebním plánu M -4,3,2,3 hodiny. Na gymnáziu je hodinová dotace mnohem vyšší, na ZŠ -4,4,4,3. Tak se divme dále.

Anonymní řekl(a)...
18. května 2013 v 16:01  

Zajímají-li je na prvním místě statistiky či "atmosféra" maturit, pak mohou být ředitelé úspěšných škol (a z druhého důvodu i pan ministr) zajisté spokojeni. Neměli by se však více starat o to, co tato podoba zkoušky ve skutečnosti ověřuje a jak ovlivňuje kvalitu výuky?
Karel Lippmann

Anonymní řekl(a)...
18. května 2013 v 18:34  

Ale ano!! Státní maturity přece dopadly skvěle, protože na 100% splnily svůj účel. Ukázaly, že mnoho "maturantů" na tuto zkoušku dospělosti prostě nemá a že by pro ně bylo přínosnější se vyučit.

Účelem státní maturity přece není, aby zmaturovali všichni, ale to, aby byla nastavena určitá úroveň a ta nám visí proklatě nízko, jako ty kolty, pánové!

Anonymní řekl(a)...
19. května 2013 v 10:36  

"aby zmaturovali všichni",

A kdo najde odvahu zrušit přebytečné SŠ? Současná vláda a kraje?
Stále si myslím, že ideálním sítem by byly přijímací zkoušky na SŠ. To proto, aby si žáci a rodiče uvědomili realitu.


Anonymní řekl(a)...
19. května 2013 v 12:59  

Když vidím, jak z naší školy odcházejí na učební obory s maturitou čtyřkaři, tak mám o těchto školách a o maturitách svůj názor.
Jiří

Anonymní řekl(a)...
20. května 2013 v 16:48  

Podle něj by se mohly výsledky rovnat v úspěšnosti těm loňským, kdy se státní maturity konaly vůbec poprvé.

Nymburské gymnázium bylo založeno před rokem a už má maturanty? Anebo se v roce 2011 nikdo k maturitě nedostal a loni je konali na gymplu poprvé?

ANebo novinář jako obvykle odflákl svou práci a napsal nesmysl?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.