Přečtěte si: Stát přinejlepším prolezl u maturity s odřenýma ušima

čtvrtek 2. května 2013 ·

Státní maturita by letos hlavně neměla způsobit další škody.


Z článku Hany Čápové v RESPEKT.cz vybíráme:

Zatímco stát se při zavádění státní zkoušky příliš nepředvedl, studenti naopak obstáli. Před dvěma roky si prosadili, že maturitní otázky a odpovědi na ně budou veřejné – tehdejší ministr Josef Dobeš je totiž chtěl tajit. Letos v lednu dal studentům za pravdu Nejvyšší správní soud. Osm předloňských maturantů se na soud obrátilo proto, že se s nimi ministerstvo nechtělo bavit. Domnívali se, že hodnocení jejich výkonu v maturitním testu je chybné – konkrétně šlo o základní test z češtiny, který podle odborníků obsahoval vadné úlohy.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.