Přečtěte si: Šéfkuchař Radek David napadl učňovské školství. Učitelé mu oponují

pondělí 27. května 2013 ·

Češi podle něj neumějí vychovat kuchaře. Když už se někteří z nich mají zájem něco naučit v zahraničí, půlka z nich se už nevrátí, tvrdí šéfkuchař proslulé restaurace La Veranda. Oponuje mu zástupkyně ředitele gastronomické školy Jaroslava Haiklová.


Z článku Marka Burzy v iDNES.cz vybíráme:

Radku Davidovi pijí krev i současné učebnice, ve kterých jsou často reklamy společností vyrábějících nejrůznější dochucovadla, kečupy, kořenicí směsi a podobně. "Je mnoho škol, které učí podle těchto učebnic, a učni pak vaří s produkty, které nemají v kvalitní gastronomii co dělat. Samozřejmě existují světlé výjimky, i v Česku jsou dobré kuchařské školy, ale zatím je jich málo," doplnil David.

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
27. května 2013 v 11:49  

Prý nekvalitní učebnice, nekompetentní učitelé (samá teorie) a málo praxe - tak ono je to všude, ale úplně všude stejné, od učňovských škol po akademie.
Jestli ono to nebude tím celkovým úpadkem. Školství. A všeho ostatního.

Pytlik Blaha řekl(a)...
27. května 2013 v 22:39  

z 200 absolventů se stane kuchaři tři až pět lidí

To je skoro už jako s těmi učiteli.
Myslím si, že kdyby budoucí kuchaří sáhli na net,
(třeba http://bit.ly/Zp5A1Q)
vyhledali a analyzovali zdroje, nebylo by skoro, co řešit. A ještě nějakou tu interaktivní aplikaci, veselou křížovku a multikulturně inkluzivní projekt...

Anonymní řekl(a)...
27. května 2013 v 22:46  

se stane kuchaři 3 - 5 lidí...

No, možná se ostatní stanou kuchařkami :)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.