OECD: Výhled vzdělávací politiky: Česká republika

pátek 31. května 2013 ·

Česká školní inspekce zveřejnila pracovní překlad publikace OECD „Výhled vzdělávací politiky: Česká republika“. Tento politický profil vzdělávání v České republice je součástí nové řady publikací s názvem Výhled vzdělávací politiky a přináší srovnávací analýzu vzdělávacích strategií a reforem napříč zeměmi OECD.


Další informace lze získat na webových stránkách OECD (www.oecd.org/edu) a z webových stránek o Education Policy Outlook (www.oecd.org/edu/policyoutlook.htm).

Dokument ke stažení (1,3MB PDF)

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
31. května 2013 v 18:18  

Ta čísla o financování už jsou trochu "prehistorická". Možná úmyslně. I ve statistikách OECD už jde najít i rok 2010 a 11 a můžete 3x hádat, kterým směrem se ubíral český poměr financí na vzdělávání k HDP.

Jen jako "třešničku na dortu": české výdaje na primární vzdělávání = 0,55 % HDP. NEJMÉNĚ ZE VŠECH SLEDOVANÝCH.

Kdo z odborníků, co to tu čtou, nesouhlasí s tím, že co se v MŠ a na prvním stupni pokazí či neudělá, to už nikdo nenapraví, jistě se ozve.

Anonymní řekl(a)...
31. května 2013 v 20:22  

"Kdo z odborníků nesouhlasí...jistě se ozve."

Neozve. Nebyl by odborník.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.