MŠMT: Stanovisko ke změně právní formy

čtvrtek 2. května 2013 ·

Stanovisko k nutnosti požádat o novou akreditaci vzdělávací instituce a vzdělávacích programů při změně právní formy občanských sdružení a obecně prospěšných společností (v souvislosti s nabytím účinnosti zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník).


Dne 1. 1 2014 dojde v souvislosti s nabytím účinnosti zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ke změně právní formy občanských sdružení a některých obecně prospěšných společností.

S odkazem na dikci ustanovení § 183 odst. 1 nového občanského zákoníku, kde je stanoveno, že „při změně právní formy se neruší ani nezaniká právnická osoba, jejichž forma se mění, pouze se mění její právní poměry, a jde-li o korporaci, také právní postavení jejích členů“, se na transformované organizace nepohlíží jako na nástupnické organizace, a není tedy nutné žádat o novou akreditaci vzdělávací instituce a vzdělávacích programů, jestliže jejich platnost ke dni účinnosti nového občanského zákoníku trvá.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.