Jak proběhly přijímací zkoušky Scio 2013?

čtvrtek 2. května 2013 ·

Přijímací zkoušky Scio zahrnovaly v roce 2013 v 1. a 2. termínu 373 středních škol, 36706 uchazečů a 51415 podaných přihlášek. To je oproti roku 2012 nárůst o polovinu.

Souhrn základních faktů:

  • Šest krajů (Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Pardubický, Zlínský, Moravskoslezský) využilo testy Scio pro realizaci jednotných přijímacích zkoušek. V dalších čtyřech krajích (Středočeský, Královéhradecký, Jihomoravský, Olomoucký) prošla přijímacími zkouškami Scio více než polovina uchazečů o víceletá gymnázia.
  • Rozložení přihlášek do oborů bylo v krajích značně rozdílné. V krajích s jednotnými přijímacími zkouškami převažují u západněji umístěných krajů zájemci o obory společenskovědní a služeb, zatímco východněji převládají zájemci o gymnázia, ve Zlínském kraji i o technické obory.
  • Na čtyřletá gymnázia podaly dívky dvakrát víc přihlášek než chlapci.
  • Jen desetina uchazečů kombinovala přihlášky na gymnázium s přihláškou na jiný maturitní obor.
  • Z hlediska skupin oborů vykázali nejhorší výsledky v testech uchazeči o zdravotnické obory.
  • Dívky byly v češtině celkově úspěšnější než chlapci a naopak horší v matematice. Ovšem dívky hlásící se na technické obory se v matematice chlapcům v průměru vyrovnaly.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
3. května 2013 v 6:53  

Nějak se nám ale zapomněli v tomto pajánu zmínit, jak "kvalitní" práci odvedli - během dopoledne volali 3x kvůli chybám v matematickém testu a dodatečně zneplatnili ještě jednu odpověď - inu, jsou to v SCIO odborníci na slovo vzatí!!!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.