Nový trend v Česku: Již 1000 lidí nastoupilo na stáž do firmy. Získávají praktické zkušenosti a znalosti.

úterý 2. dubna 2013 ·

K 1. dubnu 2013 oslavil projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí 1000. stážistu. Je jím Mgr. Iva Dominíková, která nastoupila na pozici speciálního pedagoga.


Vzdělávací projekt, realizovaný Fondem dalšího vzdělávání – příspěvkovou organizací MPSV, je největší svého druhu v ČR a zaznamenal za několik měsíců fungování obrovský zájem veřejnosti. V jeho databázi jsou registrovány tisíce uchazečů o stáž, ale také firem, které chtějí stáže poskytnout. Řada stážistů později zůstane ve firmách zaměstnaná.

Z aktuálních dat vyplývá, že nejvíce stáží probíhá v oblasti managementu, ekonomiky, administrativy, personalistiky, správy nebo IT. Největší zájem o stáž pak evidují kraje Jihomoravský, Praha a Moravskoslezský.

Projekt je určen přednostně pro absolventy, nezaměstnané, osoby vracející se na trh práce (např. rodič na/po rodičovské dovolené) a zájemce o další vzdělávání. Projekt má za cíl zvyšovat konkurenceschopnost na trhu práce a zakotvit systém stáží do české legislativy.

Více informací a možnost bezplatné a nezávazné registrace na www.stazevefirmach.cz. Informace rovněž získáte na bezplatné infolince 800 779 977 (v pracovních dnech od 9 do 16 h) nebo na www.facebook.com/stazevefirmach.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.