Marcel Chládek v Hyde Parku ČT24: České školství je dlouhodobě podfinancované

čtvrtek 11. dubna 2013 ·

Opravdu se v českém školství špatně hospodaří s penězi? S jakým novým konceptem by chtěla přijít ČSSD? Proč se staví proti státním maturitám a školnému? A je opravdu možné se současnými prostředky dosáhnout úrovně západního školství

13 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
11. dubna 2013 v 6:41  

Pana Chládka nemusím, ale pravdu má v tom, že naše školství je hluboce podfinancované. Podle posledních údajů jsme v EU na posledním místě. Již i to Bulharsko nás přeskočilo. Někde jsem tady četl, že do školství ze státního rozpočtu doputuje o 20 miliard méně. Tedy bude ještě hůře.

Anonymní řekl(a)...
11. dubna 2013 v 7:05  

Pana Chládka sice moc nemusím (hlavně kvůli ztřeštěnostem typu škola od devíti a podobně), ale v Hyde parku mne příjemně překvapil.
pur

Anonymní řekl(a)...
11. dubna 2013 v 9:15  

Pana Chládka nesmím...

Anonymní řekl(a)...
11. dubna 2013 v 9:48  

Pana Chládka nechci.

Anonymní řekl(a)...
11. dubna 2013 v 9:57  

Pana Chládka nesmím...
11. dubna 2013 9:15

Pana Chládka nechci.
11. dubna 2013 9:48


A jsou za tím i nějaké věcné argumenty, nebo jen ideologická předpojatost?
pur

Anonymní řekl(a)...
11. dubna 2013 v 10:19  

Poslechla jsem si to celé a nelze než souhlasit. Hlavně aby to neskončilo v ústní rovině...

Anonymní řekl(a)...
11. dubna 2013 v 10:19  

Pana Chládka nesmím...
11. dubna 2013 9:15

Pana Chládka nechci.
11. dubna 2013 9:48

Nebude za tím náhodou modrá neprůstřelná knížka?

Anonymní řekl(a)...
11. dubna 2013 v 10:31  

jedná se o sliby před volbami, které však neskončí v ústí rovině, ale půjsou po volbách do .... .

Anonymní řekl(a)...
11. dubna 2013 v 10:52  

Máte pravdu -3 strany současné vládní koalice slibovaly před volbami v roce 2010, že školství je pro ně absolutní priorita. A píše se rok 2013 ???

poste.restante řekl(a)...
11. dubna 2013 v 12:07  

Školství bylo "prioritou" zatím pro všechny dosavadní vlády. Jistá skepse je tedy víc než na místě.
Po předchozích úletech, jako posun začátku vyučování a nástupu školní docházky bych dojem ze včerejšího vystoupení senátora Chládka označil jako mírný optimismus. Především důraz na základní a předškolní stupeň vzdělávání je vítanou změnou přístupu po všech nestínových ministrech, kteří začínali stavět pyramidu od špičky, myšleno od vysokých škol.
Jen si ale myslím, že budoucí ministr školství, ať jím bude kdokoliv, by měl být mnohem důraznější, možná až průrazný typ. Jinak si totiž na ministrovi financí nic moc nevydupe. A peníze jsou až na prvním místě. V těžce podfinancovaném školství dvojnásob.

Pytlik Blaha řekl(a)...
11. dubna 2013 v 14:03  

Když já si stejně myslím, že to naše školství na tom není zase až tak špatně.
Hele, škol je možná víc, než by bylo třeba, žáci se hrnou, na každého se dostane, projekty, školení přehršel, každou chvíli nějaký kulatý stůl, (d)o školství už mluví celé Česko...
Jen ta vzdělanost nám nějak neroste, a kdoví jestli už i neklesá. Ale s tím žádný ministr školství nic nenadělá i kdyby byl zlatý, boubelatý. Příčiny jsou poněkud jinde, totiž.

krtek řekl(a)...
11. dubna 2013 v 16:13  

A víme my, co je to priorita?
"- prvenství, prvotnost
- časová předchůdnost, přednostní nárok, věc mající přednost"
říká http://slovnik-cizich-slov.info/priorita
To ale neznamená nárok na lepší zacházení a více peněz, neříká se ani před čím bude mít školství přednost. Takže buďme rádi, že není hůř.

Anonymní řekl(a)...
12. dubna 2013 v 6:56  

Takže buďme rádi, že není hůř.

Osobně nejsem vůbec rád tomu, že ze státního rozpočtu jde do školství nejméně peněz v rámci zemí EU. Mám však obavy, že bude ještě hůř. Koryta jsou ještě poloprázdná, zbytek je třeba co nejdříve rozkrást.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.