Junior Internet 2013 je za námi

pátek 19. dubna 2013 ·

V sobotu 23. března 2013 proběhl na FIS VŠE 14. ročník konference Junior Internet. Každoročně se zde setkali mladí internetoví podnikatelé, webdesignéři a programátoři a proběhlo finále soutěží Junior Internet 2013.


Junior Internet je odrazovým můstkem pro mladé lidi mladší 19 let, kteří vytvářejí své vlastní internetové projekty. Mladí lidé se mohli přihlásit se svými webovými stránkami, grafickými pracemi či texty o Internetu do internetových soutěží. Letos jsme obdrželi přes 300 přihlášek.

Během uplynulých 13 let již Junior Internet pomohl odstartovat kariéru množství mladých podnikatelů, programátorů, designerů či copywriterů – namátkou můžeme jmenovat Tomáše Krchu, Zdeňka Cendru, Jakuba Rože či Jana Řežába.

Finalisté i letos ukázali, co mladí na internetu dokážou a odborná porota neměla výběr vítěze vůbec jednoduchý. V porotě zasedli: Jan Řežáb (CEO, Socialbakers), Lukáš Hurych (CEO, CSS Hat), Anna Kadeřábková (ředitelka centra pro inovační studia), Petr Naske (předseda Jednoty školských informatiků) a Ondřej Filip (ředitel CZ.NIC).

A kdo se letos porotě líbil nejvíce? Podívejme se na vítěze.

Junior Web (mladší kategorie do 15 let):
1. David Veselý s projektem www.bucket-list.cz
2. Šimon Appelt s projektem www.nicknames.cz
3. Petr Kubeš s projektem wepeo.com

Junior Design (mladší kategorie do 15 let):
1. Monika Bilková s prací monicab.eu
2. Petr Motl s prací www.ulozto.cz/x3RSBA6/sqd-petr-motl-rar
3. David Nepožitek s prací david.nepozitek.cz/ji2013makingof.html

Junior Erb:
1. Jan Oliva s projektem www.5zsjh.cz/netak
2. Daniel Smejkal s projektem greepe.hys.cz/ch/soutez
3. Patrik Bednář s projektem zbranelegalne.cz/soutez_policka

Junior Text:
Zvítězila Dominika Nováková se nápaditou ukázkou toho, jak může být internet pro vzdělávání užitečný. Její práci naleznete na našem webu.

Junior Design (starší kategorie od 15 do 18 let):
1. David Kotík s prací www.prumer.net/prezentacegrafiky-davidkotik.pdf
2. Do Long Thanh s prací bit.ly/Rqva1k
3. Vojta Ryšánek s prací varkone.cz

Junior Web (starší kategorie od 15 do 18 let):
1. Petr Le s projektem poslepu.lixko.com
2. Drahomír Hanák s projektem www.schoolhelper.eu
3. Kirill Bunin s projektem www.3dgoose.com

Letos jsme také udělili 4 speciální ceny napříč kategoriemi. Odnesli si je:

Matouš Skála za technologické zpracování projektu musixmashup.com.
Speciální cenu Nadace Vodafone si odnesl Drahomír Hanák za projekt www.schoolhelper.eu.
Cenu za nejlepší mobilní prožitek a zároveň cenu veřejnosti získal Kirill Bunin s projektem 3dgoose.com.

Vítězové letos získali iPad Mini, Kindle Paperwhite, mobilní telefon s Androidem a mnoho dalších cen.

Gratulujeme vítězům a děkujeme našim partnerům, bez kterých by Junior Internet nemohl fungovat.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.