Zlatým Ámosem 2013 se stala Růžena Hlůžková z Kunovic

neděle 24. března 2013 ·

V pátek 22. března proběhlo v sále hotelu Olšanka v Praze finále 20. ročníku ankety Zlatý Ámos. Do finále se probojovalo šest kantorů. „Posuzovat budeme originalitu, spolupráci s dětmi, dělbu rolí, nápaditost nebo choreografii,“ upozornil před začátkem finále předseda poroty Jan Cimický.


„Děkujeme, že už dvacet let propagujete práci všech kvalitních učitelek a učitelů,“ poděkovali na tiskové konferenci stávající Zlatí Ámosové organizátorům za jejich vynaložené úsilí a předali jim neočekávané dary – krásné dorty a trička s fotografiemi dosavadních Zlatých Ámosů.

Účastníci v průběhu finále plnili čtyři úkoly. První spočíval v představení své školy. To učitelé pojali různě, například Pavel Cieslar pomocí převleků postupně představil svou školu jako učiliště pro kuchaře, číšníky a tiskaře. Růžena Hlůžková popsala svoji alma mater básničkou na písmeno P, Jana Hrubá se převlékla za Elišku Rejčku, kdy vychválila jak Brno, tak svou školu.

Přesvědčit studenty, aby četli knihy Jana Amose Komenského, museli během jedné minuty finalisté ve druhém úkolu. Do třetice si zahráli na rozhlasové reportéry a komentovali dění v sále. V poslední – nejdůležitější – disciplíně sehráli scénku se svými studenty. Tam předvedli účastníci svoji kreativitu - hráli pohádku, zpívali písně i tancovali. Finále zpestřil pěvecký výkon zpěvačky Ivy Hajnové a písně Petra Ševčíka.

Na závěr vyhlásili organizátoři Ámose Sympaťáka 2013, Dětského Ámose 2013 a nakonec Zlatého Ámose 2013. Všechny tři tituly získala Růžena Hlůžková z Kunovic. Žezlo jí předala 1. místopředsedkyně Senátu PČR Alena Gajdůšková, korun nové Ámosce nasadil ministr školství Petr Fiala. „Pro mě každý, kdo byl svými žáky nominován, je vlastně už vítěz,“ řekl po korunovaci ministr.

„Byla zde velká konkurence a všechna vystoupení byla úžasná. Ale bohužel, vítěz může být jen jeden a jsme rádi, že je jím právě naše paní učitelka“ radoval se student Zlaté Ámosky Libor Kunovjánek, který dodal, že hlavním důvodem vítězství je dobrosrdečnost paní učitelky.

„Když jsem se dozvěděla, že jsem vyhrála, bylo to pro mě velké překvapení, ale teď je to obrovská radost,“ popsala své pocity z vítězství Hlůžková. „Stojí to na přirozenosti, kdo je přirozený, tak může oslovit i ostatní,“ vysvětlovala si důvod svého vítězství chemikářka Hlůžková.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.