Několik komentářů ČŠI k problematice ověřování výsledků žáků

pondělí 4. března 2013 ·

V přiloženém souboru naleznete několik komentářů ČŠI k problematice ověřování výsledků žáků v počátečním vzdělávání.


Komentáře ČŠI k ověřování výsledků žáků (244kB PDF)

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
4. března 2013 v 23:45  

2. února 2014
Zpravodajský server Aktuálně.cz

Vyberte si základní školu podle výsledků plošného testování
Podrobně a přehledně zpracované pořadí škol s možností výběru podle okresů a měst.

Data jsme získali od ČŠI na základě zákona o svobodě slova z roku 1866.

To je svinstvo co říkáte!!! To se zase necháte ostříhat jako ovečky????

Anonymní řekl(a)...
4. března 2013 v 23:48  

Ještě pro ty z Vás, kteří nejste v obraze:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/grafika/2013/03/01/stredni-skoly-vysledky-maturit/

Anonymní řekl(a)...
5. března 2013 v 13:14  

Jo přesně tak to může dopadnout.

Ale jenom jeden takový komentář ke komentářům ČŠI. Aby byly výsledky natolik vypovídající, aby se z nich daly vyvozovat závěry o úrovni škol, museli by být žáci porovnáváni ne s ostatními žáky, ale s úrovní svých vlastních schopností čili studijních předpokladů, což se bohužel neděje. Takto musí vždy zákonitě špatně dopadnout školy v Ústeckém kraji adobře školy v Praze. Jenže ono to úrovni škol mnoho nevypovídá, spíše to vypovídá o mentální úrovni žáků. A tu testováním nezměníme. prostě se snažíme měřit neměřitelné a porovnávat neporovnatelné.

Anonymní řekl(a)...
5. března 2013 v 22:18  

Ve všech třech předchozích komentářích opět přicházejí odborníci na školství. Jinými slovy - protože jsem kdysi dávno jel kolem jaderné elektrárny, jsem přece fundovaným odborníkem na jadernou energetiku.

Anonymní řekl(a)...
6. března 2013 v 17:16  

Tak se vy neodborníku hópněte svůj názor a neremcejte.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.