Národní muzeum vítá jaro tradičními zvyky a řemesly v Národopisném muzeu – Musaionu

středa 20. března 2013 ·

Nadcházející neděle 24. března 2013 se v Národopisném muzeu – Musaionu bude nést ve znamení tradičních zvyků a řemesel, příchodu jara a oslav Velikonoc. Návštěvníky, kteří od 10 do 16 hodin zavítají do Letohrádku Kinských, čeká zdobení velikonočních vajíček a pečení perníčků, výroba ozdob a zvířátek z vizovického těsta nebo šustí, malování dřevěných panenek a mnoho dalších aktivit. Akce je součástí pravidelného cyklu Národního muzea pro rodiny s dětmi Aspoň na víkend. Zn. Vajíčka s sebou!


Květná neděle, která letos připadá na 24. března, se bude v krásném prostředí Národopisného muzea – Musaionu nést ve znamení příchodu jara a příprav na nadcházející velikonoční svátky. Návštěvníci si od 10 do 16 hodin budou moci vytvořit tradiční lidové výrobky s velikonoční a jarní tématikou, ozdobit si nejrůznějšími technikami velikonoční vajíčka, vyrábět ozdoby a zvířátka z vizovického těsta nebo postavičky a ozdoby ze šustí. Na malé i velké návštěvníky čeká výroba morenek nebo malování dřevěných panenek pod vedením mistra řezbáře. Pro pány jsou připraveny pružné proutky k pletení dokonalé velikonoční pomlázky, kterou mohou použít hned za týden o velikonočním pondělí. Všichni zájemci ochutnají vlastnoručně upečený a ozdobený velikonoční perníček.

Velikonoční program zakončí od 16 hodin lidová pohádka s názvem Hluboko v lese, kterou dětem zahraje soubor Tateiyumni.

Program je zahrnutý v rámci běžného vstupného do Národopisného muzea – Musaionu s expozicí věnovanou tradiční lidové kultuře a výstavou Krmě – jídlo – žrádlo z cyklu Monarchie (Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, 150 00 Praha 5, vstupné: plné 70 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 110 Kč, děti do 6 let zdarma). Více na www.nm.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.