Stanovisko MŠMT k rozhodnutí Nejvyššího správního soudu ve věci státní maturity

čtvrtek 21. února 2013 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se seznámilo s rozsudkem Nejvyššího správního soudu ve věci žádostí o přezkum výsledků státní maturity, bude se jím řídit a zohlední jeho závěry při organizaci přezkumu výsledků didaktických testů.


Nehledě na toto rozhodnutí se MŠMT zabývalo průběhem přezkumu již v předchozích letech, aby byl naplněn cíl ministerstva zajistit spravedlivou a objektivní organizaci státní maturitní zkoušky jako celku. Proto byly konkrétní změny v procesu přezkumu výsledků didaktických testů uskutečněny již v minulosti. Od podzimního zkušebního období 2011 se pravidelně zveřejňují zadání všech didaktických testů bezprostředně po zpřístupnění výsledků žákům.

MŠMT bude dbát na dodržení náležitostí přezkumu, kterými se předejde dalším sporům a pochybnostem o řádném výkonu veřejné správy. Nadále bude MŠMT také sledovat judikaturu v obdobných případech.

3 komentářů:

Simona CARCY řekl(a)...
21. února 2013 v 21:46  

No tak to je prima, to se pan Hausenblas kousek nize obaval, ze ministerstvo ztratilo pul roku cekanim na rozsudek NSS, naprosto zbytecne. Ministerstvo uz s predstihem predjalo potrebne kroky a vlastne vsechno dalo do late. Humanizace maturity tedy svisti zavidenihodnym tempem, takze se neni ceho bat. Nebo mozna naopak je. Treba humanizace prosazovane soudy.

Pytlik Blaha řekl(a)...
22. února 2013 v 1:19  

To se povedlo: humanizace maturity. Dnes se v Událostech vedla diskuze, jestli je používání bezpilotních letadel humánní. Prý v porovnání s mučením vězňů spíš asi ano.
Nemohu si vybavit za ta léta u maturitních zkoušek, jestli se někdy něco řešilo u soudu. A že to na průmyslovce býval kolikrát rachot. Vzpomínám si, že z třiceti žáků ve třídě dokončilo školu v řádném termínu taky jen dvacet. Ostatní si to zopákli v záři a někteří až příští rok.
Nuž, zlidštěme tedy ty zpropadené státní maturity. Nechť vzdělanost lidu vzkvétá ku spokojenosti všech a za světový mír pak zvláště.

Anonymní řekl(a)...
22. února 2013 v 8:29  

Také tenkrát dostali průmyslovkáři pravomoce, o jakých se teď inženýrům jenom sní. Ovšem dříve průmyslovkáři něco znali a uměli.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.