1. 3.: Setkání škol a odborníků Výuka o lidských právech nebolí!

čtvrtek 21. února 2013 ·

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni vás zve na společné setkání škol a odborníků v oblasti vzdělávání Výuka o lidských právech nebolí! Akce se koná u příležitosti zakončení tříletého projektu Respekt nebolí zaměřeného na podporu žáků (nejen) středních škol v aktivním prosazování lidských práv a svobod ve všech oblastech života.

Setkání se bude konat v pátek 1. března 2013 od 10.00 do 15.30 v prostorách KC GreenPoint Praha (Dvouletky 529/ 42, Praha 10).

Těšit se můžete na panelovou diskusi, workshopy a ukázky lekcí, animací, videí, komiksů a dalších výstupů projektu Respekt nebolí, které můžete využít při výuce i mimo ni. Už nyní se na www.respektneboli.eu můžete podívat na stejnojmenný unikátní výukový materiál a čerpat zde inspiraci pro vaši další práci.

Účast na panelové diskusi přislíbili: vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, vedoucí Kanceláře ombudsmana Pavel Pořízek, Jan Pfeiffer – psychiatr a zakladatel Národního centra pro transformaci systému pro psychiatrické pacienty a Jindřich Šídlo, redaktor a komentátor Hospodářských novin.

Setkání je určeno vedení, pedagogům i žákům základních a středních škol z celé České republiky s cílem představení a sdílení zajímavých školních projektů a dalších aktivit, které pomáhají utvářet příznivé klima na českých školách a rozvíjejí potřebné znalosti a kompetence žáků v oblasti prosazování lidských práv ve všech oblastech života.

Na setkání se můžete přihlásit prostřednictvím on-line formuláře. Bližší informace získáte na e-mailové adrese tomas.habart@clovekvtisni.cz nebo na telefonním čísle (+420) 222 350 817. V průběhu února zároveň na našich stránkách vyvěsíme podrobný program akce, sledujte proto naše stránky!

Projekt Respekt nebolí je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.