Pavlína Hublová: Druhý český Digital Learning Day

pondělí 18. února 2013 ·

Rok se s rokem sešel a my znovu otevíráme téma české verze Digital Learning Day (předchozí příspěvek Kterak plánujeme DLD jsem publikovala v blogu 9. 2. 2013).

Pokud vás zarazí datum, tak máte pravdu. Mezinárodní verze proběhla přesně měsíc před tímto termínem, tj. 6. února. K posunutému termínu nás vedly tyto důvody:
  • během ledna by bylo velmi obtížné najít čas na kvalitní přípravu;
  • minule jsme také nepodlehli tlaku a zorganizovali si český DLD 1. 3. 2012 (ono to spíš bylo tak, že jsme celou akci postřehli jaksi pozdě, a tak už jsme se do oficiální akce nemohli zapojit).
O čem 2. DLD bude a jak probíhají přípravy?

První náznaky byly odezvou euforie

Nechci se nijak chlubit, ale všichni, kteří se naší první společné akce účastnili (buď aktivně nebo ji jen sledovali zpovzdálí), byli velmi spokojení. Proto hned zazněly návrhy, že bychom nemuseli čekat celý rok a mohli bychom zorganizovat něco již na podzim 2012.

První domlouvání (o čem a jak) probíhalo již tradičně ve speciální Google skupině, k hlasování jsme využili TwtPoll. Vše se pomalu začalo rýsovat, takže když jsme se přesunuli do komunity na síti Google Plus Učte s námi, bylo už v podstatě všechno upečeno. Zde také proběhlo 6. února první ladění…

Hangout (a sdílený dokument), který všem pomohl udělat si jasno

Bylo třeba, aby akce dostala přesné kontury. Než jsme se sešli online, věděli jsme pouze to, že nebude spojujícím prvkem téma, jako tomu bylo při 1. DLD (jídlo), ale že to bude tentokrát použitá technologie. Název snad říká vše: Den s panem Googlem.

Jakmile jsem vytvořila sdílený dokument, začaly se dít věci: texty se začínaly plnit, odpovědi a další otázky přibývaly.

Hangout (neboli online setkání na Google Plus) pomohl vše prodiskutovat.

Základní údaje  o 2. českém DLD

Akce proběhne 6. března 2013 v čase 11:00 – 12:00. Do té doby mají učitelé a třídy čas připravit si výstupy, které pak konkrétní žáci odprezentují v Hangoutu, který bude současně vysílán online a následně pak bude uložen jeho záznam na YouTube.

Zatím to vypadá, že se zúčastní 7 učitelů s více než 10 třídami.Využité aplikace i témata budou opravdu různorodá. Jen tak namátkou:    
  • Google Earth: za památkami v hodinách dějepisu;
  • Formuláře: kvíz v angličtině;
  • Google SketchUp: v hodině informatiky
  • Prezentace: české pohádky

Zaujala vás naše akce? Chcete se zapojit?

Chcete se zúčastnit prezentace se svými žáky?

Přijďte na některou z technických zkoušek (zkoušíme, zda si bude školní síť a počítač rozumět s Hangoutem) v komunitě a jistě se domluvíme!

Chcete dát vědět o tom, jak používáte aplikace Google ve výuce, ale nechcete se účastnit veřejné akce?

Vyplňte dotazník, ve kterém popíšete, jak využíváte aplikace Google ve svých hodinách. Výsledky dotazníku budeme samozřejmě publikovat co nejdříve.  Nebo se připojte do komunity Učte s námi a napište nám, co byste rádi zorganizovali na vaší škole/ve vaší třídě.

Chcete podpořit naše prezentátory a ukázat svým žákům/kolegům, co byste mohli v budoucnu také společně zorganizovat?

Připojte se 6. března do komunity a zhlédněte naše online vysílání. Okomentujte naše snažení přímo na YouTube během akce. Pusťte si (s kolegy, třídami) náš záznam a napište nám, co bychom mohli příště vylepšit.

Několik dalších odkazů na loňský DLD

Odpovědi z formuláře zobrazíte v originálním příspěvku v PEPOUŠově nápadníku.

Zdroj: Blogy.RVP.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.