Jedno z  Akčního plánu opatření pro výkon rozsudku Evropského soudu pro lidská práva v případu D. H. bylo naplněno

úterý 19. února 2013 ·

Dne 13. února 2013 se konalo na MŠMT první setkání Fóra nevládních organizací k otázce rovných příležitostí ve vzdělávání . MŠMT vnímá toto grémium jako významný nástroj pro moderování jednotlivých opatření Akčního plánu k rozsudku D. . a jako společný prostor k výměně pohledů na otázky rovných příležitostí ve vzdělávání.


Cílem je poskytnout prostor pro vzájemnou komunikaci mezi nevládními organizacemi a zástupci státní správy a samosprávy a potřebnou zpětnou vazbu k připravovaným záměrům resortu školství. Fórum se stane také místem pro poskytnutí reflexe možných dopadů jednotlivých opatření do praxe škol.

Fórum bylo ustanoveno v souvislosti s Akčním plánem opatření k výkonu rozsudku Evropského soudu pro lidská práva ve věci D. H. a ostatní proti České republice – „Rovné příležitosti.“

Na prvním setkání v úvodu jednání seznámil náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy PhDr. Jindřich Fryč s cíli a posláním fóra. Hlavním bodem diskuse byly zamýšlené úpravy § 16 školského zákona a témata pro novelizaci vyhlášek č. 72/2005 Sb, a č.73/2005 Sb. V neformální diskusi byla nastíněna další aktuální témata, návrhy a doporučení pro resort školství.

Novelizace výše uvedených vyhlášek a školského zákona směřuje k významné modernizaci poradenského systému a systému poskytování podpůrných opatření.

K problematice rovných příležitostí ve vzdělávání se předpokládá pravidelné setkávání členů fóra v intervalu 2 až 3 měsíců.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.