ČSSD zahajuje debatu o revolučních změnách v oblasti školství!

úterý 26. února 2013 ·

Sociální demokracie zahajuje veřejnou i odbornou debatu o změnách, které by měly zásadně zlepšit stav českého školství a úroveň žáků i žákyň. Napomoci ji k tomu mají Národní kulaté stoly pro záchranu českého školství, které by měly odstartovat v Senátu.


„ČSSD je přesvědčena, že je potřeba co nejdříve zastavit postupný propad vzdělávání v naší zemi. Vláda P. Nečase prokázala v této oblasti velkou bezradnost a oblast školství potápí čím dál hlouběji. Rádi bychom proto prostřednictvím Národních kulatých stolů prodiskutovali s odbornou i širokou veřejností priority ČSSD, kterými chceme české školství výrazně zlepšit. Vládní cesta mlčení a arogance moci, kdy jsou špatná opatření schvalována pomocí několika málo přeběhlíků, se ukázala jako vysoce devastační!“ uvedl stínový ministr školství a senátor Marcel Chládek.

Národní kulaté stoly, kam mají být pozváni odborníci, studenti, rodiče i politici napříč politickým spektrem, by měly odstartovat už v průběhu března.

„Každý Národní kulatý stůl pro záchranu českého školství by měl tematicky obsáhnout jednu z kapitol školství, tématem prvního kulatého stolu by tak měl být vysokoškolský zákon, nová pravidla pro vysoké školy a problematika financování této oblasti. ČSSD zde má jasnou prioritu, která je založena na zachování dostupného a kvalitního veřejného vysokého školství bez nutnosti školného či zápisného. Věřím, že diskuse v rámci Národních kulatých stolů pomohou priority ČSSD nejen představit, ale v případě vládní odpovědnosti sociální demokracie po příštích volbách i uvést v život a zlepšit tak naše školství,“ doplnil senátor Marcel Chládek.

5 komentářů:

Pytlik Blaha řekl(a)...
26. února 2013 v 22:14  

No jo, vlastně, kulaté stoly!
Vždyť tu máme všude vesměs stoly hranaté. A nešlo by zpočátku nasadit stoly oblé? Aby té revoluce nebylo nějak moc. Žeby školníci zatím stoly přiřízli a děti v rámci té technické výchovy lehce orašplovaly.

Anonymní řekl(a)...
27. února 2013 v 5:40  

Hele, socani odrazujete potencionální voliče. Takové "pseudoreformy" si někam strčte.

Anonymní řekl(a)...
27. února 2013 v 12:04  

Slovní spojení revoluční změna ve mně vzbuzuje nutkání ke zvracení. Jedna "revoluční změna" se v podobě ŠVP válí již několik let v ředitelnách.

Anonymní řekl(a)...
27. února 2013 v 14:36  

zase další dávání hlav dohromady a zbytečné, stačí se porozhlédnout, co by se dalo změnit reálně třeba i na místní a regionální úrovni:

a) opět vybudovat síť mateřských škol v místě bydliště s kvalitním prostředím, učitelkami, stravováním, hrami a společným vyrůstáním dětí mezi dětmi, pro všechny (bez jakýchkoliv "výběrových hledisek") a zdarma (a nepovinně, je přeci svoboda a povinná školní docházka začíná až od kašičky), a nenechat padnout úroveň vzdělání učitelek na úroveň sousedské pomoci a "pohlídání"

b) ve školách zajistit takové šatny, aby děti nemusely chodit do školy s pytlíkem s bačkůrmami v ruce (když se nevejdou prvňáčkovi do tašky na zádech), nebo nedejbože s bačkůrkami ve stejné tašce jako svačina a učení a možnost si přezutí nechávat bezpečně uložené ve školní šatně a s možností se i v zimě převléknout ze silných oteplováků do mrazu do lehčího oblečení pro pohyb ve vytápěné škole

c) zajistit pro děti dojíždějící do školy místní dopravu tak, aby děti nejezdily zbytečně brzy a nemusely dlouho čekat před školou anebo aby jim vůbec autobus (vlak) jezdil a totéž při cestě domů, aby zbytečně nečekaly (mnohdy i déle než hodinu)

d)... atd. každý určité má spoustu připomínek

a hlavně neblbnout s populistickým začátkem vyučování až v devět (a samozřejmě by se taky končilo později, že?), populistickým rušením pětek a co se dá ještě vymyslet.

Anonymní řekl(a)...
27. února 2013 v 15:48  

Fakt bychom už mohli jít s tím populismem do pyhele. Bylo by lepší začít po dítkách něco chtít a v klidu učit. Ony by se už ty výsledky dostavily. Ony totiž bez práce nejsou koláče, a to i ve školství.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.