Školní biozahrada pro všechny

neděle 27. ledna 2013 ·

Na Waldorfské základní škole Jinonice se děti, rodiče i pedagogové zapojili do plánování a realizace přeměny pozemku na školní přírodní zahradu, co všechno k tomu bylo třeba a jak to probíhalo, popisuje vydaná publikace Naše školní biozahrada, kterou o.s. PRO-BIO LIGA vydalo díky podpoře hlavního města Prahy a Ministerstva zemědělství.


V publikaci se nejen pedagogové a zástupci škol, ale také rodiče či zřizovatelé školních zařízení mohou seznámit s metodou celoškolního plánování a nízkonákladového svépomocného vytváření školní přírodní zahrady, které o.s. PRO-BIO LIGA zkoušelo ve spolupráci s Waldorfskou školou Jinonice v posledních dvou letech.

Publikace Naše školní biozahrada je dostupná všem školním zařízením i rodičům jako inspirace a návod jak je možné přistupovat ke školním pozemkům i praktické výuce na nich. Publikace je dostupná buď elektronicky na http://biospotrebitel.cz/skolni-biozahrada nebo v tištěné podobě zasíláme školám zdarma, objednáí na info@biospotrebitel.cz.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
28. ledna 2013 v 14:07  

Nechápu, jak může v době, kdy není na platy učitelů, provoz škol a dotace zemědělcům, vyhazovat MHMP a MŽ vyhazovat peníze na takové hovadiny jako jsou "biozahrady" a ještě o tom vydávat knížky.

Anonymní řekl(a)...
28. ledna 2013 v 14:44  

No přece v rámci akce "udělej si sám!"
Beze srandy. Je to skvělá činnost, měli by to praktikovat všude, kde je místo na obdělání. Pro děti maximálně prospěšné, sáhnou si na práci a ještě vydělají korunu. Lituju, že neučím biologii.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.