Stálé fórum nevládních neziskových organizací

pátek 21. prosince 2012 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy si dovoluje oznámit, že dne 5. a 6. prosince byl projednán a ve Výboru ministrů Rady Evropy podpořen Akční plán k výkonu rozsudku D. H. a ostatní proti České republice (s podtitulem „Rovné příležitosti“).


Tento akční plán si klade za cíl odstranit možné systémové nedostatky v otázce zařazování žáků do vzdělávacích programů mimo RVP ZV.

Jeden z cílů a jedním z opatření tohoto plánu je více a úžeji problematiku rovných příležitostí komunikovat mezi všemi zainteresovanými partnery mimo státní správu. Z tohoto důvodu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zřizuje a bude moderovat „Stálé fórum nevládních neziskových organizací“ (dále jen „Fórum“). Hlavním cílem vést diskusi k otázkám rovných příležitostí ve vzdělávání. Fórum má zprostředkovat trvalou zpětnou vazbu k připravovaným záměrům ze strany státní správy a reflektovat dopady jednotlivých opatření v terénu.

V tuto chvíli byly osloveny následující organizace ke zvážení účasti jako člen Fóra:

 • Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání
 • Amnesty International
 • Open society found
 • Roma Education Found
 • Asociace pracovníků Speciálně pedagogických center (AP SPC)
 • Asociace speciálních pedagogů (ASP ČR)
 • Asociace pracovníků Pedagogicko - psychologických poraden (ApPPP)
 • Asociace ředitelů základních škol (AŘZŠ)
 • Slovo 21, o.s.
 • Romodrom, o.s.
 • Evropské centrum pro romské záležitosti

Předpokladem je, že vlastní činnost Fóra bude zahájena v počátku roku 2013 a bude se setkávat v periodě cca. 2-3 měsíce. Fórum bude klíčový poradní orgán MŠMT ve věci otázky rovných příležitostí ve školství.

V případě, že byste o práci ve Fóru měli zájem, prosím o zaslání Vašich kontaktních údajů nejpozději do 12. ledna 2013 na adresu anna.pechova@msmt.cz .

Kritérium pro zařazení do Fóra je působnost nestátní neziskové organizace na poli rovných příležitostí ve vzdělávání a působení organizace na území ČR nejméně od 1.1.2011. O zařazení bude rozhodovat MŠMT v koordinaci s již oslovenými organizacemi.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy si Vám dovoluje popřát příjemně strávené vánoční svátky a úspěšný vstup do roku 2013.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.