Přečtěte si: Slovensko má poslední den na dohodu o školství. Hrozí další stávka

úterý 4. prosince 2012 ·

Situace ve slovenském školství je napjatá od minulého pondělí. Tehdy odbory zahájily časově neomezenou stávku, kterou ale po třech dnech ukončily. Za určitých okolností by mohly začít znovu stávkovat.


Z článku Vojtěcha Bergera a kkov Rozhlas.cz vybíráme:

Část peněz určených například na provozní náklady škol by se mohla vládním nařízením přesunout na učitelské platy. V konečném součtu by tak učitelé brali asi o tisíc korun víc, a platy by se jim zvýšily až o 7 a půl procenta.

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
4. prosince 2012 v 9:21  

Těch 5 + 2,5 % je lepší jako kamnem do hlavy, ale při té dnešní drahotě je to o ničem. Tady lidi vídí to, že malý stát, malé daně v podání pravice asi není tou správnou cestou.

Anonymní řekl(a)...
4. prosince 2012 v 11:24  

Jako že vezmou dětem a dají učitelkám? To není řešení podfinancovaných visegrádských škol! Asi by měly existovat všeobecné celospolečenské platové stropy ročních příjmů, pak by se nemusely okrádat děti!

obyčejná učitelka řekl(a)...
4. prosince 2012 v 15:40  

A nebo dát alespoň částečně disponibilní právo nakládání s daněmi poplatníkům.

Pytlik Blaha řekl(a)...
4. prosince 2012 v 17:06  

malé daně v podání pravice

Možná ani tak nejde o velikost daní, ale o jejich výběr a hlavně o míru prošustrovávání toho, co se vybere. Jestli elity bratří našich napříč spektrem jsou stejný ksindl, jako ty naše, není jim pomoci.

Anonymní řekl(a)...
5. prosince 2012 v 4:29  

Už nestačíme vydělat, kolik papaláši ukradnou.

Pacák

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.