Přečtěte si: Z jedného štrajku dva

úterý 4. prosince 2012 ·

Vedenie odborov sa spočiatku tvárilo, že zastupuje všetkých štrajkujúcich. O niekoľko dní sa ukázalo, že to nie je pravda. Prerušenie štrajku zamestnancov v školstve vyvolalo nielen nesúhlas mnohých štrajkujúcich, ale aj verejné protesty, pričom viaceré školy v štrajku zostali. Je to zaujímavé, keďže z jedného štrajku sa zrazu stali dva.


Z komentáře Juraja Hrabka v SME.sk vybíráme:

Zväz „akoby“ reprezentoval, zastupoval a konal v mene všetkých štrajkujúcich. Hoci sa niesol na vlne podpory zrejme viac nečlenov ako členov zväzu, rodičov, spoločnosti i médií. Obnažilo to až prerušenie štrajku a súčasný vznik ďalšieho štrajku, ktorý však už ide úplne mimo neho. A preto je aj úplne iný, hoci požiadavky zostávajú.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.